warsztaty terapeutyczne

Warsztaty rozwojowe

pt. Jak się pozbyć swoich przekonań i błędów w myśleniu”

Można zmienić program,
który leży u podstaw problemu.
Każdy program można zmienić, jeżeli się go zdefiniuje i uzna, że jest dla naszego życia destrukcyjny.

Kiedy przychodzimy na świat jesteśmy jak niezapisana karta. A potem słyszymy pierwsze słowa, naszych rodziców, dziadków, nauczycieli, osób starszych od nas, mądrzejszych, którzy są dla nas autorytetami.  Cudownie, jeśli słyszymy słowa pełne miłości. Częściej jednak słyszymy słowa nagany, nieakceptacji naszej osoby, ponieważ rodzice chcą nas wychować na swój obraz i podobieństwo. We wczesnych latach dzieciństwa do naszych uszu i serc docierają komunikaty, które zapadają głęboko w naszej nieświadomości. Zapadają na całe życie, kształtując je powoli. Przykład takiego komunikatu? „Jesteś głupi!”. Jak ktoś, kto jest głupi może osiągnąć sukces? Prawie niemożliwe.

W dniu, w którym będziemy mogli racjonalnie oceniać, co jest dla nas dobre, a co złe – będziemy już na dobre zaprogramowani. I to nie będą nasze przekonania, tylko naszych bliskich.

W ten oto sposób w dorosłym życiu, oprócz tego, co świadomie sądzimy o sobie i o tym, czego chcemy i do czego dążymy, posiadamy całą masę podświadomych programów. To one decydują, o jakości naszego życia i o tym co przyciągamy.

I tak, jeśli rodzice nam powiedzieli, że „życie to walka”, to nasza podświadomość także wierzy w to przekonanie i zgodnie z nim stwarza nam określone okoliczności życia. Jeśli  w wieku 4 lat usłyszałeś od dziadka, że w życiu trzeba ciężko pracować a potem umacniałeś swą wiarę, że tak jest w istocie – w swoim życiu nie zaznasz lekkiej pracy.

Grupa wsparcia  dla osób  samotnych

Grupa wsparcia z elementami warsztatowymi dla osób samotnych, które chciałyby przyjrzeć się swoim relacjom z innymi ludźmi, nauczyć się nawiązywania nowych kontaktów, oraz pokonywać swoje opory w relacjach międzyludzkich.

Grupa będzie okazją do rozmów na temat partnerstwa, kontaktów interpersonalnych, wspólnego szukania pomysłów na życie i rozwiązań trudnych sytuacji.

Grupa skierowane jest do osób w wieku między 35 – 50 rokiem życia.

Przewidywany czas trwania grupy 6 miesięcy, spotkania raz w tygodniu.

Warsztaty  dla kobiet pt. „Jestem szczęśliwa”

Zajęcia rozwojowe przeznaczone dla kobiet poszukujących siebie, chcących odnaleźć swoją siłę i sens życia, odkryć swoją kobiecość, wzmocnić poczucie własnej wartości, nauczyć się żyć zgodnie ze swoim rytmem i z otoczeniem.

Pragnących z optymizmem spojrzeć na życie i rzeczywistość, uwolnić się od napięć i nauczyć się relaksu. Pozwalające oderwać się od rzeczywistości na krótką chwilę.

Zajęcia są planowane raz w tygodniu przez 6 miesięcy.

Każde spotkanie poświęcone będzie innemu aspektowi życia: wyznaczanie celów, szukanie swoich zasobów, wzmacnianie siebie, nauka skutecznego porozumiewania się, rozpoznawanie swoich uczuć i radzenie sobie z nimi, nauka życia zgodnie ze swoimi potrzebami, szukanie pasji w życiu itp.

Zajęcia są prowadzone w formie ćwiczeń, wymiany doświadczeń własnych, z elementami arteterapii, zabawy i pracy na tym co wnoszą uczestniczki do zajęć.

Będziemy malować, czarować, rozmawiać i uczyć się siebie po to by odnaleźć radość i satysfakcje z życia.

Warsztaty rozwojowe  pt. „Radość z odkrywania siebie”

Warsztaty mają charakter twórczo – rozwojowy.

Celem zajęć jest uwolnienie twórczej ekspresji, wyrażenie i poznanie siebie i innych uczestników grupy, odszukanie przyjemności radości w tworzeniu, a przy okazji poznaniu siebie.

I co ważne puszczeniu kontroli i odnalezieniu swoich potrzeb w twórczych działaniach.

Zajęcia są podzielone na kilka części, mają służyć lepszemu poznaniu siebie, nawiązaniu kontaktu ze swoimi uśpionymi możliwościami.

Nie ograniczaj siebie.
Jesteś wszystkim co masz.
- Janis Joplin

Facebook
Close Menu