PSYCHOBIOLOGIA JEST SZERSZYM SPOJRZENIEM NA TOTALNĄ BIOLOGIĘ

Metoda pracy w nurcie psychobiologii pomaga dotrzeć do emocji i przekonań, które programują nasze dolegliwości.

       Gdy przeżywamy intensywny stres, mózg – którego rolą jest utrzymanie ciała przy życiu – nie jest w stanie efektywnie pełnić swojej funkcji. Większość energii  jest bowiem pożytkowana na myślenie o stresującej sytuacji. Z punktu widzenia biologicznego przetrwania nie ma to sensu, dlatego część mózgu odpowiadająca za nasze przetrwanie szuka najlepszych rozwiązań żeby zaoszczędzić energię, rozwiązanie to polega na sprowadzeniu stresu na poziom tkanek i narządów. Część mózgu odpowiadająca za przetrwanie odzyskuje w ten sposób swoją porcję energii, niezbędną mu do prawidłowego funkcjonowania, i tym samym może zagwarantować ciału przeżycie. Takie zjawisko nazywamy konfliktem biologicznym.

Psychobiologia tłumaczy konflikty biologiczne związane z każdym naszym układem i narządem ciała.

za co odpowiadają półkule mózgu

Nie musimy spędzać życia zamartwiając się.

Nie musimy spędzać życia cierpiąc.

Nie musimy spędzać życia chorując.

Nigdzie nie jest powiedziane że życie musi być ciężkie, jak że często to słyszę, cierpienie uszlachetnia, uczymy się na własnych błędach.

Moim celem jest pokazać inny sposób postrzegania świata.

To co nas spotyka nie jest dopustem bożym, karą za grzechy, skutkiem naszych deficytów, nieumiejętności. To co nas spotyka jest lekcją i to w jaki sposób tę lekcje odrobimy i jaką naukę z niej wyciągniemy- ja nazywam rozwojem osobistym, duchowym, poszerzaniem świadomości, która ma służyć poprawie jakości życia.

Jakże często ludzie uciekają od trudności, nie podejmują ryzyka, oceniają innych, uciekają od trudnych ludzi i sytuacji nie mając świadomości że to z czym muszą się zmierzyć to jest ich lekcja do odrobienia.

I to w jaki sposób to zrobią będzie ich budowało lub niszczyło. Ich podświadomy umysł (odpowiedzialny za przetrwanie) kreuje ich rzeczywistość stwarza okoliczności w których czuje się najlepiej.

emocje w ciele

Według totalnej biologii choroba jest wynikiem cierpienia z powodu tego, że rzeczywistość wygląda inaczej, niż powinna wyglądać zgodnie z naszymi oczekiwaniami

Psychobiologia to połączenie psychiki, emocji i biologii. Pokazuje zależność między chorobami w ciele fizycznym, a naszymi emocjami. Sięga również genealogii, wskazując na przeżycia naszych rodziców i przodków. Wywodzi się z takich nurtów jak Biologika ( Roberto Barnai), Totalna Biologia ( Cloude Sabbah, Gerard Athias i inni), Recall Healing (Gilbert Renauld), Nowej biologii Brucea Liptona.

To co sobie myślimy to tylko wierzchołek góry lodowej, która ma niewiele wspólnego z indywidualnymi potrzebami naszej podświadomości.

W swojej pracy skupiam się na odkrywaniu przekonań jakie kreują rzeczywistość osoby, staram się zmienić postrzeganie przeżytych doświadczeń i uczyć wyciągania lekcji z nich.

W swojej drodze zawodowej poznałam różne metody patrzenia na człowieka studiowałam astrologie, numerologie, poznawałam teorie duchowych mistrzów wschodu i zachodu, zasady medycyny naturalnej, zdrowego żywienia, pracy z ciałem, arteterapę itp.

Zatrzymałam się na psychologii i w niej się czuję najlepiej ponieważ odkryłam że wszystkie te teorie mówią o tym samym, każda ma tylko inny język i symbolikę.

Cytując za mistrzem Osho „w życiu ukrywamy tysiące rzeczy nie tylko przed innymi, ale także przed samymi sobą” ja uważam że odkrywając to co zakrywamy przed żyjemy świadomie i szczęśliwie. Nie obarczamy winą całego świata za nasz los tylko bierzemy go w swoje ręce. Minus jest tylko taki że jest to najcięższa praca na świecie.

Close Menu