KOBIETA I MĘŻCZYZNA

KOBIETA I MĘŻCZYZNA

Odmienny sposób myślenia kobiet i mężczyzn od zawsze był główną przyczyną wielu konfliktów. Różnice te są tak głęboko zakorzenione, że nie ma większych szans na zażegnanie tych konfliktów. Jeśli jednak obie strony wykażą wystarczająco dużo dobrej woli, aby wzajemnie się poznać i zrozumieć, jest szansa ich załagodzenia. Żeby to zrobić trzeba jeszcze chcieć, być zaciekawionym drugą osobą i to jest być może istota miłości.

Zasadniczą różnicą, między kobietą a mężczyzną jest sposób postrzegania świata i reagowania na niego.

Mężczyźni kierują się logiką, kalkulacją ze, ze spokojem podążają z punktu A do punktu B. Kobiety wręcz przeciwnie — reagują emocjonalnie, szybko i czasami, wydawałoby się, zupełnie wbrew logice. Z punktu A do punktu B często wiedzie bardzo zawikłana ścieżka.

Tak już jest i nikt tego nie zmieni.

Badania dowodzą że mózgi obu płci różnią się od siebie. Zamiast walczyć ze sobą trzeba się pogodzić z tymi różnicami i nauczyć się je tolerować, a nawet cenić.

Kobiety marzą i śnią o spełnieniu w miłości, o perfekcyjnej rodzinie, pięknych dzieciach, dobrym i romantycznym mężu. Tymczasem każdy facet chce być jeszcze bardziej męski i uprawiać seks z pięknymi kobietami.

Jak te światy mają do siebie przystawać?

Pamiętajmy jednak że każdy człowiek niezależnie jakie fantazje w sobie niesie potrzebuje bliskości, miłości i akceptacji i dla tych wartości łączymy się w pary. Dopóki będziemy o tym pamiętać, będziemy zdolni być wyrozumiali dla swoich partnerów. Łatwiej nam będzie myśleć o tym co mamy ze związku niż co na nim tracimy.

Dodaj komentarz

Close Menu